دانستنی های جنگل بلیران
دانستنی های جنگل بلیران

دانستنی های جنگل بلیران

دانستنی های جنگل بلیران ، جنگل بلیران دارای طبیعتی بسیار زیباست که هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. این جنگل بکر در بخش دشت سر شهرتان آمل قرار دارد .این جنگل، در سال ۱۳۸۷ به عنوان منطقه شماره دوی گردشگری برگزیده شده. علت این انتخاب بکر بودن طبیعت این منطقه و تلفیق زیباییست که در این جنگل میان جنگل، رود، کوهستان و جاذبه هایی چون چشمه های آبگرم برقرار شده. علاوه بر این، مسیر دسترسی به این جنگل، از میان شالیزارها، باغ های میوه، کشتزارها و مناطق کوهستانی و جنگلی می گذرد. این جنگل دورتادور یک روستا به نام روستای بلیران را احاطه کرده. در این جنگل زیبا شما می توانید تجربه فوق العاده ای از جنگل نوردی و عکاسی در دل طبیعت را داشته باشید. علاقمندان به کمپینگ و اقامت شبانه در جنگل نیز می توانند تجربه بسیار خوبی در این منطقه داشته باشند. در این تور مجازی با گیلار همراه باشید.

مطالب مرتبط :

جنگل الیمستان فرا سوی زیبایی

جنگل های پاییزی ایران

دانستنی های فیلبند

دانستنی های ییلاق جواهر دشت

دانستنی های ماسوله

تور یک روزه

تور چند روزه

دیدنی های جنگل بلیران

دانستنی های جنگل بلیران ، از دیدنی های اطراف جنگل بلیران می توان به رودخانه ی گرمارود یا گرمرو اشاره کرد . طول این رود حدود ۵۰ کیلومتر است و از بلندی های جبهه شمالی البرز و منطقه ایی با نام هلی یار  سرچشمه می گیرد. در این منطقه حوضچه هایی نیز وجود دارد که می توانید آبتنی کنید . علت دیگر این که این رود، در این نواحی بسیار محبوب می باشد، وجود چشمه های آب معدنی بسیار در اطراف آن است که مهم ترین آنها دو چشمه به نام های لاله زار و گرو می باشد. این چشمه ها خواص درمانی بسیار زیادی دارند.

 

بهترین زمان برای رفتن به بلیران

بلیران در همه فصل ها زیبایی خاصی دارد بهار و تابستان برای آبتنی مناسب تر هستند پس اگر به آب تنی علاقه دارید این دو فصل را برای سفر انتخاب کنید البته نباید زیبایی بلیران را در فصل هزار رنگ پاییز فراموش کرد که مانند یک بوم نقاشی در برابر چشم همگان دلبری میکند . اگر تحمل سرما را دارید این جنگل بکر را در برنامه سفر خود قرار دهید.

چشمه های آبگرم جنگل بلیران

دو چشمه آبگرم گرو و لاله زار در مقابل هم واقع شده و اولی سپید رنگ بوده و دومی فیرزوه ای رنگ می باشد. در آبگرم لاله زار، آنجایی که با آب رود گرمر در هم می آمیزد، استخری طبیعی از ترکیبی آب گرم و سرد به وجود آمده که شنا کردن در آن بسیار آرامش بخش خواهد بود. در نزدیکی مناطق جنگلی بلیران، چشمه آبگرم بلیران نیز قرار گرفته که گوگردی بوده و برای درمان بیماری ها بسیار مفید است. مسیر رسیدن به این آبگرم نیز از دل همین جنگل گذشته و در گذر از آن می توان اسب های وحشی و درختان میوه های وحشی را نظاره کرد.

مسیر دسترسی جنگل بلیران

همانطور که در ابتدا به آن اشاره شد جنگل بلیران در شهرستان آمل قرار دارد . این جنگل در روستای بلیران در ۱۵ کیلومتری شهر آمل، در مسیر جاده قدیم آمل به بابل واقع شده. در ۱۵ کیلومتری این مسیر، و در ورودی جاده فیروزکلا، باید امتداد جاده ای که به داخل جنگل می رود را دنبال نمود و بعد از گذر از چند روستا به روستای بلیران رسید. پس از آن جاده ای از روستا خارج می شود که دو بخش تقسیم شده. اگر مسیر آسفالته سمت راست را دنبال نمایید به این جنگل خواهید رسید. فاصله جنگل بلیران تا تهران تقریباً برابر ۱۹۵ کیلومتر می باشد. 

اقامت

اگر به کمپ زدن علاقه داشته باشید ، کمپ گزینه ی بسیار مناسبی است و تجربه دلنشین و دلچسبی را برایتان رقم میزند البته به خاطر داشته باشید که تجهیزات و وسایل مورد نیاز را فراموش نکنید ، اگر هم قصد دارید در ویلا یا اقامتگاه های محلی سکونت داشته باشید می توانید به راحتی ویلای جنگلی اجاره کنید و یا به اقامتگاه بروید که به وفور در این منطقه یافت می شود .

اگر قصد رفتن به جنگل بلیران را دارید و به منطقه اشراف ندارید توصیه میکنم با یک تور مطمئن سفر کنید گیلار هر ساله تور جنگل بلیران را به خوبی اجرا میکند و لحظات به یاد ماندنی را برای همسفرانش رقم میزند مطمئنا شما هم با حضورتان اوقات خوشی را سپری میکنید . 

دیدگاه ( 1 )

  • پاسخ دلنیا 06 آذر 1401

    من این جنگل رو نمی‌شناختم حتی اسمشم نمی دونستم ممنونم که من رو با این جنگل زیبا آشنا کردین🌹🙏

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*