دریاچه ارواح ، منطقه ای ترسناک
دریاچه ارواح ، منطقه ای ترسناک
دریاچه ارواح

دریاچه ارواح ، منطقه ای ترسناک

دریاچه ارواح ، منطقه ای ترسناک ، بحث ماجراجویی که می شود همیشه رفتن و دیدن جاهای بکر، آدمی را بر سر ذوق می آورد تا با رویدادهای جدید آشنا شود و از فضاهای تکراری دور باشد. دریاچه ارواح یکی از مناطق ترسناک ایران است ، جایی که تراژدی فیلم های ترسناک را برای شما رقم خواهد زد .دریاچه ارواح شاید نام ترسناکی داشته باشد اما یکی از مقصد گردشگری گروه های طبیعت گردی است. در این تور مجازی با گیلار همراه باشید.

مطالب مرتبط :

دریاچه چورت را بهتر بشناسیم

چشمه های رنگین باداب سورت

تور دریاچه ارواح کلیک کنید

معرفی دریاچه ارواح

این بار می خواهیم از دریاچه ای بگوییم که در ۱۲ کیلومتری شهر نوشهر قرار دارد و به خاطر گذشته‌های دور اسم عجیب و غریب و شاید کمی ترسناکی را به خود اختصاص داده است. اگر دلتان برای هیجان و ماجراجویی تنگ شده، بهتر است تا با یک وسیله نقلیه مطمئن بار و بندیل سفرتان را ببندید و به این آدرس حرکت کنید:

برای دسترسی به این دریاچه در کیلومتر ۱۲ مسیر نور به نوشهر پس از جاده ونوش، باید وارد جاده فرعی روستای چلندر و ‏صلاح الدین کلای سفلی شد و بعد از عبور از روستا به محیط بانی رسید. بعد از انجام اقدامات اداری لازم در محیط ‏بانی جاده شمالی را به طول ۱۰ کیلومتر ادامه دهید. پس از مشاهده تابلوی دشت و بند ممرز وارد جاده فرعی شوید.

این جاده ‏فرعی شما را به دریاچه بند ممرز یا همان دریاپه ارواح می رساند! شاید اول با دیدن عکس ها و اسمش ترسی بر دلتان بیفتد اما دیدنش از نزدیک خالی از لطف نیست.مردمی که امروزه اطراف این دریاچه زندگی می کنند، چیزی  از ارواح ندیده اند اما معتقدند ساکنین گذشته حتما اطلاعاتی داشته اند که این نام را برگزیدند. اما با نشستن و جستجو در سایت ها به پاسخ سوال‌هایتان نمی رسید و بهتر است خود دست به کار شوید و پا به این دریاچه مشکوک بگذارید.

طول دریاچه در حدود ۷۰۰ متر و عرض آن ۳۰۰ متر است. در درون دریاچه درختان خشک شده ای قرار دارند که منظره جالبی ایجاد کرده اند. اما به دلیل بکر بودنش باید مواظب حیوانات وحشی باشید تا مبادا خوراک آنها شوید.اگر برای اولین بار است که میخواهید به آن منطقه بروید و یا به  منطقه اشراف ندارید توصیه می کنم با یک تور مطمئن رهسپار سفر شوید ، گیلار هر ساله

تور دریاچه ارواح را به خوبی اجرا می کند و خاطرات خوشی را برای مسافرانش رقم میزند مطمئنا با گیلار لحظات به یاد ماندنی را سپری خواهید کرد.علاوه بر دریاچه در چند کیلومتری شهر نوشهر بازاری وجود دارد که می توانید آذوقه خود را خریداری کرده و در جایی امن شب ها استراحت کنید تا در روز زیبایی های جاهای دیدنی اطراف این شهر و دریاچه را بهتر ببینید.با این اوصاف می بینید که چه هیجانی در پس این سفر انتظار شما را می کشد، پس بی معطلی سفر آخر این هفته را برای رفتن به این دریاچه برنامه ریزی کنید. زیبایی های جنگل اطراف این جای بکر را هم نباید فراموش کنید.

صدای دریاچه ارواح

در دریاچه ارواح همواره صدای پرندگان به گوش می رسد اما اگر سکوت کنید به خوبی صدا را خواهید شنید ، اطراف این دریاچه را بکرترین جنگل‌های هیرکانی شمال ایران پوشانده‌اند که صدای جریان زندگی جانوران از آن به گوش می‌رسد.

زندگی جانوری دریاچه

اطراف دریاچه ارواح به دلیل بکر بودن جنگل ، میزبان جانوران وحشی زیادی است طوری که ممکن است شما در حال قدم زدن با سگ های وحشی ، روباه و گراز رو به رو شوید به همین خاطر است که توصیه می شود تنها یی قدم نزنید و یا جایی نروید. خود در یاچه نیز محل زندگی آبزیانی مانند انواع ماهی‌ها و جانوران دوزیستی مانند وزغ‌ها و مارها است .

بهترین زمان رفتن به دریاچه

دریاچه در همه ی فصل ها زیباست و جذابیت خود را دارد اما مسیر دسترسی به آن در زمان بارندگی لغزنده و گلی می شود و تردد را سخت می کند ، بهترین زمان برای رفتن به این دریاچه مرموز شش ماهه نخست سال است باز هم توصیه میکنم در فصل بهار قصد سفر کردید قبل از رفتن وضعیت آب و هوایی منطقه را استعلام کنید.

مسیر دسترسی به دریاچه

دریاچه ارواح نوشهر در مسیر نور به نوشهر، ۴۷ کیلومتری نوشهر و در نزدیکی روستای «صلاح الدین کلا» قرار دارد. اگر از نور به‌سمت نوشهر می‌روید، می‌توانید از چند مسیر مختلف خود را به جاده اصلی دریاچه ارواح برسانید. جاده رویان به‌سمت روستای «بلده» با وصل شدن به جاده دریا بیشه و مسیر جاده ونوش شما را به ابتدای جنگل‌های حفاظت شده ممرز و جاده دریاچه ارواح می‌رسانند. در مسیر جاده ونوش که از روستاهای صلاح الدین کلا و ونوش می‌گذرد، به نگهبانی ورودی منطقه حفاظت‌شده اطراف دریاچه می‌رسید. برای عبور از نگهبانی نیاز به مجوز عبور دارید؛ البته اجازه ورود به عموم گردشگران داده می‌شود؛ به‌جز مواقع خاص که شرایط آب‌و‌هوایی مناسب نباشد. پس از پیمودن مسافت ۱۵ کیلومتری در جاده خاکی، به تابلوی راهنمای دریاچه ارواح خواهید رسید. ادامه مسیر را می‌توانید پیاده یا با ماشین‌های آفرود در کنید.پیاده روی در این مسیر در حدود ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت طول خواهد کشید. مسیر خاکی دریاچه ارواح از میان جنگل‌های مرتفع می‌گذرد و شما را به دریاچه ممرز می‌رساند. اگر دروازه ورودی نگهبانی بسته بود، می‌توانید نگهبان‌ها را صدا کنید و از آن‌ها بخواهید تا دروازه را باز کنند. برای ورود به این منطقه، ورودیه‌های دلخواهی از ماشین‌ها دریافت می‌کنند که نظارتی بر آن وجود ندارد. برای تردد با ماشین آفرود در این منطقه نیز نیاز به دریافت مجوز از محیط بانی دارید.

اقامت

اگر قصد دارید شب را در منطقه به صبح برسانید باید کمپ بزنید البته با تجهیزات کامل زیرا آنجا منطقه ی بکری است و امکاناتی ندارد ، کمپ را در محل عبور حیوانات وحشی بر پا نکنید ، خلاصه از بردن هر وسیله ایی که فکر می کنید به آن نیاز دارید امتناع نورزید.

گیلار مجری تخصصی تور یک روزه  می باشد ، برای اطلاعات بیشتر و دیدن تور ها می توانید به وب سایت گیلار مراجعه کنید و یا با شماره موبایل ۰۹۱۰۷۴۴۴۴۰۳ ( مدیر تور های طبیعتگردی )تماس بگیرید .

گیلار مجری تخصصی تور چند روزه می باشد ، برای اطلاعات بیشتر و دیدن تور ها می توانید به وب سایت گیلار مراجعه کنید و یا با شماره موبایل ۰۹۱۰۷۴۴۴۴۰۳ ( مدیر تور های طبیعتگردی )تماس بگیرید .

 

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*