روستا صخراه ای کندوان
روستا صخراه ای کندوان
تور کندوان تبریز

روستا صخراه ای کندوان

روستای صخره ای کندوان در میان دره‌ای با صفا و کنار رودخانه‌ی پر آبی به همین نام واقع شده است. روستایی که هر ساله گردشگران زیادی را برای گشت و گزار به خود جذب میکند روستای تاریخی و زیبای کندوان در ۲۲ کیلومتری شهر اسکو در ۶۲ کیلومتری شهر تبریز در میان کوههای سر به فلک کشیده، در دامنه شمالی (ارشد داغی) و قسمت غربی توده آتشفشانی سهند، در بخش دره آبرفتی دهکده توریستی کندوان قرار دارد که مراتع سرسبزش عشایر زیادی را به سمت خود کشانیده است.برای شناخت بیشتر این روستای جذاب با گیلار همراه باشید

مطالب مرتبط :

ابیانه 

قلعه سلاسل

معرفی روستای صخره ایی کندوان

خانه های هرمی شکل این روستا که از معماری صخره ای بوده، در نوع خود بی نظیر است. این روستا دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی‌است که به‌دلیل شکل خانه‌های آن که به‌مانند کندوی عسل در دل کوه کنده شده‌اند است. عسل از مهم‌ترین سوغات این روستا است.

کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای جهان است که این موجب جذابیت بی‌نظیر آن شده است. معماری روستای کندوان و جاری بودن زندگی مردم در قالب بافت قدیمی آن یک استثنا در دنیا به حساب می‌آید. چرا که دیگر در ترکیه و آمریکا کسی در کاپادوکیه و داکوتا زندگی نمی‌کند. کندوان روستایی است بنا شده در صخره و تنها سازه این دهکده را سنگ‌ها تشکیل می‌دهند. خانه‌ها هرمی شکل هستند و برای دام‌ها نیز حفره‌هایی در سنگ‌ها بنا شده است.

کندوان منطقه‌ای ییلاقی از رشته کوه‌های سهند است که مراتع سرسبزش عشایر زیادی را به آن جا می‌کشاند. چشمه آب معدنی کندوان نیز یکی از جاذبه‌های این روستای ۶ هزار ساله محسوب می‌شود. آب این چشمه با کمترین درصد سنگینی برای درمان بیماری‌های کلیوی بسیار مفید است.

روستای کندوان در میان دره‌ای با صفا و کنار رودخانه‌ی پر آبی به همین نام واقع شده است. چشمه آب معدنی کندوان در درمان بیماران کلیوی نقش بسزایی دارد. بنای خانه‌های این روستا از نوع معماری صخره‌ای است و به قرن هفتم هجری و یا حتی قبل از اسلام مربوط است، بلندی این تپه‌های مخروطی و هرمی شکل بیش از ۶۰ متر است. اگر به منطقه اشراف ندارید برای اطمینان خاطر با یک تور مطمئن سفر کنید ، گیلار هر ساله تور روستا صخره ای کندوان را به خوبی اجرا میکند و لحظات به یاد ماندنی برای همسفرانش خلق می کند مطمئنا شما هم با حضورتان اوقات خوشی را سپری خواهید کرد.

دهکده تاریخی صخره‌ایی کندوان

واژه کندوان گویای فرم منازل اهالی این روستاست که هزاران سال زندگی مردم این دیار با سختی صخره‌های آن عجین گشته و مصداق دوستی و همدلی گوشت

و پوست با سنگ است که با دستانی تهی از ابزار امروزی همچون زنبور عسل آشیانه خود را در دل سنگ چون کندو حفره نموده و بدین سان نام آن را کندوان نهاده اند. کندوان روستایی است بنا شده در صخره که با خانه های کله قندی، تنها سازه این دهکده را سنگ‌ها تشکیل می دهند. چشمه های زیبا معدنی کندوان نیز از جاذبه های این روستای ۶۰۰۰ ساله محسوب می‌شود.

آب این چشمه‌ها با کمترین درصد سنگینی برای بیماریهای کلیوی بسیار مفید است. این دهکده همچنین دارای بازارچه و نمایشگاه های متعدد گیاهان دارویی، صنایع دستی و آثار تاریخی است. پروفسور دیوید رول باستان شناس مشهور انگلیسی در سفر به ایران و کشف نخستین مسیر پستی دنیا قدمت کندوان در این مسیر را یکی از استنادات خود برای نظریه یکجانشینی بشر غارنشین و زندگی اجتماعی انسانها، قرار داده است

هوای این روستا کوهستانی و ییلاقی بوده و طبق بررسی های انجام گرفته، قدمت آن به قرن ۷ هجری و برخی نظرات آن را به دوره های قبل از اسلام مربوط می‌داند و وجود آب معدنی گوارا که از دل کوه سرچشمه می‌گیرد برای رفع امراض کلیوی بسیار موثر می‌باشد. شرایط ویژه این روستا، گردشگران داخلی و خارجی را از دور و نزدیک با توجه به آب و هوای مطبوع و طبیعت سرسبز به سوی خود جلب می‌نماید.

گیلار مجری تخصصی تور یک روزه  می باشد ، برای اطلاعات بیشتر و دیدن تور ها می توانید به وب سایت گیلار مراجعه کنید و یا با شماره موبایل ۰۹۱۰۷۴۴۴۴۰۳ ( مدیر تور های طبیعتگردی ) تماس بگیرید.

گیلار مجری تخصصی تور چند روزه می باشد ، برای اطلاعات بیشتر و دیدن تورها می توانید به وب سایت گیلار مراجعه کنید و یا با شماره موبایل ۰۹۱۰۷۴۴۴۴۰۳ ( مدیر تور های طبیعتگردی ) تماس بگیرید.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*