قدیمی ترین قنات دنیا در دل کویر
قدیمی ترین قنات دنیا در دل کویر
قنات قصبه گناباد

قدیمی ترین قنات دنیا در دل کویر

 قدیمی ترین قنات دنیا در دل کویر ، قنات قصبه گناباد به عنوان یکی از پدیده های شگفت انگیز دست ساخت انسان درطول تاریخ و نمادی از هم نوایی بشر با طبیعت توجه بسیاری از مورخان و پژوهشگران را به خود جلب کرده است. این قنات از میانه اراضی کوی شرقی گناباد از محلی معروف به «برج علی ضامن» در داخل رسوب های ریز دانه آغاز شده و از هفت کانال متصل به هم شکل گرفته است. در این تور مجازی با گیلار همراه شوید.

معرفی قدیمی ترین قنات دنیا

 قدیمی ترین قنات دنیا در دل کویر  ، قنات قصبه گناباد به عنوان یکی از پدیده های شگفت انگیز دست ساخت انسان درطول تاریخ و نمادی از هم نوایی بشر با طبیعت توجه بسیاری از مورخان و پژوهشگران را به خود جلب کرده است. این قنات از میانه اراضی کوی شرقی گناباد از محلی معروف به « برج علی ضامن » در داخل رسوب های ریز دانه آغاز شده و از هفت کانال متصل به هم شکل گرفته است. براساس آخرین مطالعات طول این قنات ۳۳۱۱۳ متر و تعداد چاه های آن متجاوز از ۴۷۰ حلقه و عمق مادر چاه آن نیز حدوداً ۲۸۰ تا ۳۰۰ متر است.

قنات قصبه گناباد

قنات قصبه شهر گناباد به لحاظ موقعیت و قدمت آن که بر دو هزار و ۵۰۰ سال و هم اکنون یکی از بهترین مکان‌های گردشگری محسوب می‌شود و هر ساله بازدید کنندگان بسیاری را به خود جذب می‌کند نیاز به بازسازی و مرمت و فضاسازی دارد که در جذب گردشگران داخلی و خارجی گامی‌ مؤثر برداشته خواهد شد. این قنات که در قسمت اولیه آن به طول ۵۰۰ متر کانال‌های آن جهت مسیر بازدید کنندگان از داخل قنات بازگشایی شده است اما به لحاظ استحکام بخشی آن و ایجاد اماکن رفاهی در مسیر و خارج آن نیاز به اعتباری از سوی ارگان‌ها و سازماندهی دولتی دارد. شایان ذکر است طرح جامع گردشگری این قنات هم‌اکنون در دست تهیه و بررسی است.

قنات قصبه گناباد

گیلار مجری مستقیم تور یک روزه می باشد برای اطلاعات بیشتر و دیدن تور ها می توانید به وب سایت گیلار مراجعه کنید و یا با شماره موبایل ۰۹۱۰۷۴۴۴۴۰۳ ( مدیر تور های طبیعتگردی ) تماس بگیرید.

گیلار مجری تخصصی تور چند روزه می باشد برای اطلاعات بیشتر و دیدن تورها می توانید به وب سایت گیلار مراجعه کنید و یا با شماره موبایل ۰۹۱۰۷۴۴۴۴۰۳ ( مدیر تورهای طبیعتگردی ) تماس بگیرید.

 

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*