تور یک روزه شمال

تور یک روزه شمال

تور یک روزه شمال

تور یک روزه شمال ، آژانس طبیعت گردی گیلار ، تورهای یک روزه شمال متنوعی را برگزار می‌کند. گیلار برای هر لحظه شما برنامه‌ریزی کرده‌ و حتی ثانیه‌ای از سفر‌تان هدر نخواهد رفت. این نوع سفر دیگر برای راننده خسته کننده نیست و شما می‌توانید در کنار اعضای خانواده یا دوستان خود تا رسیدن به مقصد نیز تفریح کنید. همه چیز از جانب گیلار برنامه‌ریزی شده و شما تنها باید با تمام وجود از مناظر لذت ببرید. سفر گروهی به همراه تور، می‌تواند تبدیل به یکی از شیرین‌ترین خاطرات زندگی شما شود.

تور یک روزه شمال گیلار  عبارتند از :

تور پلنگ دره : پلنگ دره در استان مازندران است و بعد  از حدود 6 ساعت رانندگی از تهران به جنگل‌های زیبای لفور می‌رسیم و در پلنگ دره ماجراجویی خواهیم کرد.

تور جنگل الیمستان : جنگل زیبای الیمستان نرسیده به آمل است ، سکوت و زیبایی نمایه دور دماوند ما را در این سفر محصور خود خواهد کرد.

تور لفور و هفت آبشار : لفور در سوادکوه مازندران است ، پس از پیمایش دل انگیز در جنگل زیبای لفور به بازدید از هفت آبشار زیبا خواهیم رفت و دلی به آب خواهیم زد.

تور فیلبند : ییلاق فیلبند واقع در چلاو آمل است ، اگر شانس یار ما باشد و شرایط جوی خوب باشد می توانیم بر فراز ابرها قدم بزنیم.

تور تنگه بهشت : در عباس آباد چالوس واقع شده است ، یک روز خیس با کلی آب بازی و شنا را در این تنگه سرتاسر سبز تجربه می کنیم.

تور اسکلیم رود تا آبشار آهکی : اسکلیم رود در لفور مازندران قرار دارد ، پس از پیمایش آبشار آهنکی پلکانی انتظارمان را می کشد.

تور تنگه دار : تنگه دار در نوشهر مازندران قرار دارد ، تنگه دار معروف به آمازون ایران پر از ماجراجویی و آب بازی در این سفر است.

تور جنگل راش : جنگل راش واقع در ستگده مازندران ، درختان سر به فلک کشیده و جنگل منحصر فرد راش را بازدید خواهیم کرد.

تور دریاچه فراخین تا آبشار دارنو : آبشار دارنو نوشهر از بی‌نظیر‌ترین جاذبه‌های گردشگری طبیعت ایران است که در دل جنگل‌های شمالی قرار گرفته و زیبائی‌های خود را نثار مسافران می‌کند.

تور ماسوله تا سقالکسار ماسوله از جاهای دیدنی استان گیلان است و به سبب معماری خانه هایش شهرت جهانی دارد. این روستا در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

تور مرداب هسل : مرداب هسل از مناطق بکر شمال و چالوس است. مرداب زیبایی که در هر فصل رنگش عوض می‌شود.

چرا همراه تور سفر کنیم؟

تور یک روزه شمال مقرون به صرفه هستند

زمانی که استهلاک خودرو و هزینه بنزین را در نظر بگیریم، خواهیم دید که تورهای یک روزه بسیار مقرون به صرفه هستند. علاوه بر آن، شما می‌توانید یک وعده غذای اصلی را نیز مهمان تور باشید.

در تور یک روزه می‌توانید در وقت صرفه جویی کنید

در سفرهای یک روزه شاید فرصتی برای پیدا کردن مسیر صحیح یا جاذبه مناسب وجود نداشته باشد. اما مجریان تور برنامه دقیقی برای سفر شما در نظر گرفته‌اند که حتی دقیقه‌ای نیز تلف نشود.

ایمنی بیشتر با وسایل نقلیه توریستی

وسایل نقلیه توریستی بسیار ایمن‌تر از وسایل نقلیه شخصی هستند. در ضمن رانندگان این وسایل نقلیه دارای تجربه بالایی بوده و مسیر را به خوبی می‌شناسند.

عدم خستگی مسیر

قطعا حدود 600 کیلومتر رانندگی در یک روز می‌تواند هر کسی را خسته کند. اما در تورهای یک روزه، همه اعضای خانواده و دوستان می‌توانند در کنار هم باشند و از سفر خود لذت ببرند.

بیمه مسافرتی

با اینکه تور یک روزه بسیار کوتاه است، اما باز هم تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار خواهید گرفت.

قیمت تور یک روزه

قیمت تورهای یک روزه بسیار مقرون به صرفه است. این تورها بدون هزینه اقامت هستند و به همین خاطر قیمت این تورها بسیار کمتر از چیزی که تصور می‌کنید خواهد بود. البته کیفیت وسایل نقلیه توریستی و وعده غذای اصلی عواملی هستند که می‌توانند بر قیمت تور یک روزه تاثیر گذار باشند.


در سفر به شمال کجا برویم، کجا بمانیم و چه ببینیم؟

طبیعت سرسبز و جاده‌های رویایی شمال محال است، حداقل سالی یک‌بار شما را به این خطه جذاب از ایران دعوت نکند، این است که سفر به شمال برنامه هر ساله بسیاری از ایرانی‌ها است.

جایی که در نقطه نقطه آن می‌توانید به تماشای طبیعت بنشینید؛ قدم‌زدن در کنار ساحل، راه رفتن در دل جنگل‌های هیرکانی، بوی سرسبزی و تازگی شمال می‌تواند حسابی دل شما را ببرد.

اگر اهل سفر لوکس و لاکچری هستید، ویلاهای شمال پذیرای شما خواهد بود. اگر هم دنبال یک مقصد مناسب برای طبیعت‌گردی می‌گردید، بازهم دست پر برمی‌گردید؛ چرا که شمال ایران از استان گیلان تا مازندران و گلستان دست شما را باز می‌گذارد و در فصول مختلف شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

پس در سفر به شمال، همراه ما باشید تا شهرهای مختلف آن را بشناسیم. قدم به جاده بگذارید تا به بهترین سواحل و جنگل‌ها برویم و برای یک برنامه حسابی خود را آماده کنیم.

بهترین زمان سفر به شمال کی است؟

به هر کجای دنیا که بخواهید سفر کنید، یکی از اولین مواردی که باید به آن توجه کنید، زمان سفر است. در صورتی که فصل مناسب سفر به شهرهای مختلف را بشناسید، می‌توانید لذت سفر خود را چندین برابر کنید.

بهترین زمان سفر به شمال ایران، فصل بهار و پاییز است.

رطوبت هوا و نزدیکی به دریا در بیشتر شهرهای شمال، به‌ویژه شهرهای ساحلی باعث شده که این منطقه در فصل تابستان، خیلی گرم باشد و زمستان‌های نسبتاً سرد و با بارندگی زیاد داشته باشد. در حالی که هوای بهار و پاییز بیشتر شهرهای شمالی خنک و مطبوع است.

البته برای سفر به ارتفاعات شمال هم فصل تابستان بهترین گزینه‌ای است که می‌توانید روی آن حساب کنید. ییلاقات شمال در این فصل آب‌وهوای خنک و بسیار مطبوعی دارد.

شهرهای زیادی در گیلان، مازندران و گلستان ییلاقی هستند که می‌توانید هر یک از آن‌ها را انتخاب کنید.

خلوت‌ترین زمان سفر به شمال

شهرهای سرسبز و زیبای شمال همیشه و در فصل‌های مختلف، مسافران خود را دارند. این منطقه جادویی، از بهار تا پاییز میزبان افرادی است که می‌خواهند از طبیعت و آب‌وهوای شمال ایران لذت ببرند.

اما سفر در شلوغی همیشه دردسر ساز است و شاید به شما اجازه ندهد که به اندازه‌ای که می‌خواهید از سفر خود حظ ببرید. به همین دلیل بهتر است خلوت‌ترین زمان سفر به شمال را انتخاب کنید و یک برنامه جذاب برای خود تدارک ببیند.

خلوت‌ترین زمان سفر هم بعد از تعطیلات عید و اواخر فروردین ماه است که آب‌وهوا خنک و همه جا سرسبز است. بنابراین سفر در تعطیلات را در آخر لیست خود بگذارید.

در اواسط هفته هم شمال خلوت‌تر از روزهای آخر هفته است و می‌توانید برای سفر خود برنامه‌ریزی کنید.

یکی از جاهای دیدنی بکر شمال، جواهرده است، درباره این منطقه زیبا در رامسر در مطلب جواهرده بیشتر بخوانید.

دریای شمال

در فصول خلوت سال می‌توانید از قدم زدن در ساحل لذت بیشتری ببرید

خوش آب‌وهواترین فصل برای سفر به شمال

اگر می‌خواهید در زمان طلایی به شمال سفر کنید، انتخاب شما باید از اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد باشد. زمانی که طبیعت شمال رنگ سبز خود را به نمایش گذاشته و آن را به آبی آرام دریا پیوند می‌زند.

این فصل هوا نسیم خنکی دارد که از آن حسابی لذت خواهید برد و برای آب‌تنی هم آب دریا گرم و دلچسب است.

با شروع فصل تابستان هم هوا رو به گرمی می‌رود اما اواخر تابستان تا اواسط پاییز هم باید شمال را ببینید. رنگ‌های بی‌نظیر طبیعت با هوای خنک در این فصل شما را جادو خواهد کرد.

جنگل گیسوم
جنگل گیسوم در پاییز

ارزان‌ترین فصل برای سفر به شمال

فصل‌های کم مسافر باعث کم‌شدن هزینه سفر برای شما خواهد شد. باوجوداینکه بهار فصل سفر به شمال است ولی برای یک سفر اقتصادی باید کمی هوشمندانه‌تر عمل کنید.؛چرا که قیمت اقامتگاه‌ها، رفت‌وآمد و غذا به دلیل تقاضای زیاد، برای شما به‌صرفه نخواهد بود.

اما اواسط اردیبهشت‌ماه و روزهای غیر تعطیل این هزینه‌ها تا حد زیادی کم می‌شود و می‌توانید با قیمت معقول‌تری ویلا یا اقامتگاه اجاره کنید.

در فصل پاییز یعنی مهر و آبان هم به دلیل تمام شدن تعطیلات تابستانی، هزینه‌ها کمی فروکش می‌کند و می‌توانید برنامه سفر خود را بچینید.

سفری که در یکی از بهترین فصل‌های سال با آب‌وهوای خنک و چشم‌اندازهای بی‌نظیر است.

یکی از جاهای دیدنی شمال، لاهیجان است. پس اگر دنبال یک مقصد خاص در سفرتان می‌گردید، این مطلب را درمورد جاذبه های لاهیجان بخوانید.

بهترین فصل سفر به شمال
اردیبهشت شمال در هر منطقه‌ای سبزی و زیبایی دوچندان است

بهترین فصل برای سفر به شمال و شنا در دریا

دریای بهانه خوبی برای سفر شمال است. خزر دوست‌داشتنی که سواحل خود را در شهرهای زیادی شمال کشور امتداد داده و لذت شنا و آبتنی تا تجربه ورزش‌های آبی مختلف را به همه افراد می‌دهد.

پس اگر تنها دلیل شما هم برای سفر به شهرهای مختلف شمال کشور، دریا است، انتخاب درستی کرده‌اید؛ اما حواستان به زمان سفر هم باشد که لذت سفر خود را تکمیل کنید. چرا که در فصل‌های سرد امکان آبتنی وجود ندارد و در شرایطی هم که دریا ناآرام است، معمولاً تمامی پلاژها بسته و شناکردن در آب ممنوع است.

بهترین زمان سفر و شنا در آب، خردادماه تا اوایل تیر است که هوا نسبتاً گرم شده است. اما شهریورماه آب‌وهوا و آرامی دریا به اوج خود می‌رسد که بهترین زمان سفر به شمال هم هست.

سفر به شمال در پاییز
شهریور بهترین ماه سفر به شمال برای شنا در دریا است

راهنمای سفر به شمال و انتخاب مقصد

برای سفر شمال خود را آماده کنید. سفری که از شهرهای نزدیک به شمال ایران مثل تهران می‌توانید برنامه یک تا چندروزه برای خود تدارک ببینید، به‌شرطی که شهر مناسبی را انتخاب کنید و زمان زیادی را در مسافت‌های طولانی از دست ندهید.

به همین خاطر چند برنامه مختلف را برای شما تدارک دیده‌ایم که باتوجه‌به شرایط و فرصتی که دارید، می‌توانید از هر یک استفاده کنید.

بهترین برنامه سفر دو روزه به شمال

برای یک سفر کوتاه و جمع جور به شمال، می‌توانید به مازندران یا گیلان بروید.

برای سفر به مازندران، جاده چالوس با پیچ‌وتاب صخره‌ای و سرسبز در انتظار شماست. جاده‌ای که می‌تواند شما را به نوشهر یا رامسر برساند. دو شهر بی‌نظیر در استان مازندران که هم ساحلی هستند و هم فاصله کمی با دریا دارند.

یکی از دنج‌ترین اقامتگاه‌های رامسر برای کسانی که می‌خواهند از هیاهوی شهر فاصله بگیرند، اقامتگاه سپیدار رامسر است.

در نزدیکی رامسر، سری به جنگل بی‌نظیر دالخانی بزنید و در دل درخت‌های اسرارآمیز آن خود را گم کنید. بعد از یک پیک‌نیک نیم‌روزه در جنگل هم می‌توانید به شهر رامسر بروید تا علاوه بر دسترسی به ساحل در یکی از بهترین شهرهای استان مازندران از تفریحات دیگری مثل تله‌کابین و ورزش‌های آبی لذت ببرید.

درباره جنگل دالخانی در این مطلب بیشتر بخوانید و با جاذبه‌های آن آشنا شوید.

جنگل دالخانی
جنگل دالخانی

یک انتخاب دیگر برای شما که می‌خواهید کمی از شلوغی‌های شهر دور باشید، سفر به استان گیلان است. از جاده قزوین – رشت خود را به استان گیلان برسانید و در شهر باران، یعنی رشت زیبا در بازار بزرگ قدم بزنید. بوی زیتون و سبزی تازه را با نم‌نم باران احساس کنید.

بهترین زمان سفر به رشت
میدان شهرداری رشت

برای دیدن آبی دریا هم در فاصله کمی خود را به انزلی رسانده و از ساحل تمیز و دوست‌داشتنی آنجا لذت ببرید.

بهترین برنامه سفر یک‌هفته‌ای به شمال

اگر قصد دارید برنامه سفر خود را کمی طولانی‌تر بچیند، می‌توانید چند مقصد مختلف را انتخاب کنید.

سفر خود را از استان گیلان شروع کنید و در شهر زیبای رشت، صبح را در بازار ماهی و سبزی‌های تازه قدم بزنید. بعد از خوردن یک غذای بی‌نظیر رشتی، به سمت فومن و لاهیجان بروید.

اگر مقصدتان فومن است، قطعا باید سراغ اجاره اقامتگاه بوم گردی سوتکا فومن بروید که ۴ کلبه جذاب چوبی دارد!

با گشت‌وگذار در لاهیجان کمی گلوی خود را با چای شمال تازه کنید. از هوای خنک این شهر لذت ببرید و در جنگل‌های بی‌نظیر لاهیجان، کمی خود را از شهر دور کنید و به بام این شهر بیایید.

پس از لاهیجان، نوبت به منطقه مرزی آستارا می‌رسد. جایی که می‌توانید علاوه بر طبیعت بی‌نظیر، گشتی هم در بازار بزنید. در بین مسیر هم آبشارها و جنگل‌های زیادی است که بدون شک برای چند ساعت شما را نگه می‌دارد و سخت می‌توانید از آن‌ها دل بکنید.

جاهای دیدنی لاهیجان در سفر به شمال
لاهیجان مثل یک نگین سبز با هوای بی‌نظیر است

بهترین برنامه سفر با کودکان به شمال

سفر با کودکان کمی متفاوت با همه سفرهاست. در نتیجه اگر قصد دارید برای شمال برنامه‌ریزی کنید حتماً نکاتی را در نظر داشته باشید. چرا که شمال برای بچه‌ها یک مقصد هیجان‌انگیز و البته دنیایی از ناشناخته‌هاست که با آن روبه‌رو خواهند شد. به‌ویژه اگر اولین‌بار باشد که بخواهند این سرزمین شگفت‌انگیز را کشف کنند.

بهترین برنامه سفر به شمال با کودکان، انتخاب یک مقصد مناسب است. شهری که علاوه بر امکانات رفاهی کامل، فاصله چندانی با مبدأ شما نداشته باشد و مسیر طولانی باعث خستگی کودکان نشود.

برای این سفر می‌توانید از جاده چالوس وارد رامسر شوید. جاده‌ای که به اندازه کافی کودک شما را سرگرم می‌کند و با لذت بردن از منظره‌های مختلف در مدت کوتاهی به مقصد خواهید رسید.

در رامسر با دسترسی به دریا و جنگل می‌توانید به تمام زیبایی‌های شمال دسترسی داشته باشید. با رزرو یک سوئیت یا ویلای مناسب هم خیال شما از بابت اقامت راحت می‌شود.

در برنامه‌ریزی سفر خود با کودکان سعی کنید، یک مقصد را انتخاب کرده و در بین چند شهر در رفت‌وآمد نباشید تا به حد کافی به بچه‌ها خوش گذشته و باعث خستگی و بهانه‌گیری آن‌ها نشود.

اگر می‌خواهید مقصد نزدیک‌ترین را به تهران انتخاب کنید اما حال و هوای شمال را در یک سفر کوتاه تجربه کنید، کلبه های چوبی حاج محمد فیروزکوه از جمله انتخاب‌هایی است که به‌ویژه مناسب خانواده‌هاست!

جاهای دیدنی رامسر
رامسر ترکیبی جذاب از دریا و جنگل و تفریحاتی است که برای سفر با خانواده ایده‌آل است

بهترین مقصد برای سفر به شمال در زمستان

باوجوداینکه سفر شمال در فصل‌های گرم و خنک جذابیت بیشتری دارد ولی گاهی نمی‌توان از آن در دل زمستان گذشت. مخصوصاً اگر بخواهید اواخر زمستان و در زمان شکوفه زدن درختان به آنجا سفر کنید. پس با تجهیز ماشین خود و چک کردن آب‌وهوا باید مقاصد مناسب را هم بشناسید. دل به جاده بزنید تا یک سفر زمستانی در شمال ایران را تجربه کنید؛

یکی از مناطق زیبای شمال که می‌توانید در زمستان هم به آن سفر کنید، شهر گرگان است، منطقه ناهارخوران در این شهر با جذابیت‌های بی‌شمار حتماً شما را راضی خواهد کرد. منطقه‌ای که دارای پارک جنگلی، جنگل‌های طبیعی به همراه امکانات کامل رفاهی و اقامتی است.

اگر هم به دنبال طبیعت بکر هستید، می‌توانید منطقه تالش و جنگل‌های گیسوم در استان گیلان را انتخاب کنید. جایی که هم به ساحل دسترسی خواهید داشت و هم لذت قدم‌زدن در دل جنگل را می‌چشید.

تالش اقامتگاه جذاب هم کم ندارد، نمونه‌اش اقامتگاه آویشار تالش که با غذاهای جذاب محلی، محوطه خلوت و دنج و اتاق‌های تمیز، هر سفری را به یک خاطره رویایی تبدیل می‌کند.

گرگان یکی از بکترین مناطق شمال است، درباره جاهای دیدنی گرگان بیشتر بخوانید.

جنگل ناهارخوران گیلان
جنگل ناهارخوران گیلان طبیعتی دارد که در پاییز و زمستان هم بی‌نظیر است

بهترین مقصد برای سفر به شمال در پاییز

شمال ایران در پاییز قطعاً شما را به دنیای خیال خواهد برد. تصاویر طبیعت با رنگ‌های بی‌نظیرش شما را به سرزمین شگفتی‌ها می‌برد. در این فصل گوشه‌گوشه شمال ایران زیباست و می‌تواند یک مقصد شگفت‌انگیز برای سفر باشد.

اگر به دنبال یک مقصد خاص در فصل پاییز هستید، پیشنهاد ما مسیر اسالم به خلخال است. مناظر بی‌نظیری که در این دو منطقه شگفت‌انگیزی وجود دارد و در مسیر شما به اوج خود می‌رسد.

اسالم و خلخال دو منطقه ییلاقی و سرد هستند که در سفر پاییز حتماً باید لباس گرم همراه خود داشته باشید. در این فصل می‌توانید علاوه بر درختان رنگارنگ و جنگل‌های انبوه، اقیانوس ابر را زیر پای خود تماشا کنید.

جاده اسالم به خلخال از زیباترین جاده های ایران است که آن‌ها را به طور کامل در این نوشته معرفی کرده‌ایم.

سفر به شمال اسالم به خلخال
جاده اسالم به خلخال در فصل پاییز مثل یک تابلوی نقاشی زیبا است

بهترین جنگل‌های شمال

در سراسر شمال، جنگل‌های بی‌نظیر هیرکانی مثل دریای خزر، این منطقه سرسبز و جذاب را محاصره کرده‌اند. پس بی‌دلیل نیست که سفر به شمال بدون رفتن به این جنگل‌ها، چندان لذتی ندارد. از جنگل‌های معروف شمال می‌توان به لیست بلند و بالایی رسید که آشنایی با مهم‌ترین آن‌ها یک سفر هیجان‌انگیز را برای شما رقم خواهد زد:

 • جنگل گیسوم
 • جنگل دالخانی
 • جنگل النگدره
 • جنگل سی‌سنگان
 • جنگل دو هزار
 • جنگل سه هزار
 • جنگل ناهارخوران
 • جنگل واز
 • جنگل کجوز
جاهای دیدنی در سفر به شمال
جنگل سیسنگان

بهترین سواحل شمال

پس از گشت‌وگذار در جنگل‌های شمال، نوبت به سواحل زیبای این خطه می‌رسد. سواحلی که بعضی از آن‌ها برای آبتنی و بعضی دیگر برای نشستن و تماشای غروب خورشید مناسب است. برخی از سواحل هم برای تفریحات مختلف و حتی بازی کودکان امکانات مناسبی دارد.

 • ساحل بندر انزلی
 • ساحل بندر کیاشهر
 • ساحل آستارا
 • ساحل چمخاله
 • ساحل متل قو
 • ساحل نمک‌آبرود
 • ساحل رامسر
مرداب انزلی
مرداب انزلی

بهترین جاهای بکر شمال

در مناطق مختلف ایران، سفر به مناطق بکر همیشه می‌تواند شما را شگفت‌زده کند. باوجوداینکه فکر کنید شاید در شمال ایران این مناطق کمتر پیدا شوند ولی در مناطق مختلف از گلستان تا گیلان و مازندران مناطق بی‌نظیر و بکری وجود دارد.

در استان گیلان، مناطق بکری مثل روستای داماش، اولسبلنگاه و سوئه چاله دریاچه ویستان، آبشار لاتون، پناهگاه حیات‌وحش سلکه وجود دارد.

در استان مازندران هم منطقه جواهر دشت، دریاچه ولشت، دریاچه الیمانات، مازیچال، دریاچه عباس‌آباد و… جاهای بی‌نظیری برای سفر به شمال است.

در استان گلستان، آبشار کبودوال، منطقه خالد نبی، توسکستان، منطقه جهان‌نما و… شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

درباره جاهای دیدنی بکر شمال در این نوشته بیشتر بخوانید.

اولسبلنگاه
اولسبلنگاه و دریای ابر آن از دیدنی‌ترین جاهای دنج شمال است

بهترین سوغات شمال

سوغات شمال کمی با شهرهای دیگر متفاوت است. اینجا باید منتظر سوغاتی‌های خوشمزه و تازه باشید. از سبزی‌های خوش‌عطر تا ماهی‌های تازه صید شده از آب، کلوچه‌های محلی، انواع ترشیجات و رب انار، لواشک، مربا و زیتون‌.

البته که سوغاتی شما به همین‌جا ختم نمی‌شود. با سفر به گیلان می‌توانید انواع محصولات حصیری و چوبی را خریداری کنید و همچنین در استان گلستان انواع صنایع‌دستی مثل قالیچه‌های ترکمنی یا پارچه‌های خاص و منحصربه‌فرد را پیدا کنید.

درباره سوغات شمال از مناطق و شهرهای مختلف بیشتر بخوانید.

کلوچه شمال
کلوچه فومن از معروف‌ترین سوغات شمال است

بهترین رستوران‌های شمال

در شمال کشور باید یک دل سیر شکم گردی کنید تا لذت سفر شما کامل شود. انواع غذاهای محلی و دریایی در شهرهای مختلف شمالی، تجربه طعم‌هایی را در اختیار شما می‌گذارد که نظیر آن را هیچ کجای دیگر نمی‌توانید، بچشید.

رستوران خاورخانم، رستوران کشتی، رستوران مارشوی، رستوران حسن رشتی، رستوران هودین، رستوران آلاچیق، رستوران دلفین چالوس، رستوران آبادگران از جمله رستوران‌های معروف شمال هستند.

در بین همه مناطق شمال، گیلان به تنوع غذاهایش معروف است. درباره بهترین رستوران های گیلان بیشتر بخوانید.

رستوران خاورخانم
رستوران خاورخانم هم منظره جذابی دارد و هم غذاهای اصیل و خوشمزه

شمال هم از جمله مناطقی است که با سفر به آنجا نگران، اقامت خود نخواهید بود.

انواع ویلا، سوئیت، اقامتگاه بوم‌گردی و هتل در شهرهای شمالی آن‌قدر زیاد است که حتی در شلوغ‌ترین زمان هم نباید نگران پیداکردن محل اقامت باشید.

اما اگر ویلا یا اقامتگاه خاصی موردنظر شماست، حتماً چند روز قبل از سفر آن را رزرو کنید تا یک سفر خاطره‌انگیز داشته باشید.

در کنار تمامی اقامتگاه‌ها هم می‌توانید برای یک شب روی اقامتگاه‌های خاص مثل انواع کلبه‌ها برنامه‌ریزی کنید.

با یک جستجوی ساده، نام شهر موردنظر خود را در سایت وارد کنید تا تمامی اقامتگاه‌ها شامل هتل، ویلا، سوئیت، کلبه و… پیش‌روی شما قرار بگیرد. عکس و لوکیشن هرکدام از آن‌ها را ببینید و با مقایسه قیمت کنید.

در بیشتر شهرهای شمالی به‌ویژه مناطق ییلاقی و جنگلی می‌توانید کلبه‌های مختلف را رزرو کنید. کلبه‌هایی که در دل جنگل یا مراتع سرسبز شمال هستند و اقامت در آن‌ها لذت بی‌نظیری دارد.

اجاره کلبه در شمال
کلبه‌های جنگلی شمال در مناطق بکر قرار دارند

یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای اقامت در شمال، ویلا است. ویلاهایی که در تمامی شهرهای شمالی می‌توانید انواع آن را پیدا کنید.

یکی از جذاب‌ترین ویلاها برای اقامت در شمال ویلای ساحلی است که منظره زیبای دریا را با صدای موج با صدف‌ها ترکیب می‌کند.

ویلاهایی که به‌واسطه نزدیکی به دریا گاهی دارای ساحل اختصاصی هستند که می‌توانید شب‌ها هم از قدم‌زدن در کنار ساحل یا شب‌نشینی در آن لذت ببرید.

رفتن به طبیعت می‌تواند، لذت سفر شما را چندین برابر کند. پس اگر قصد دارید به طبیعت بکر شمال سفر کنید برای اقامت خود می‌توانید روی اقامتگاه بوم‌گردی حساب کنید.

گزینه‌ای که شما را برای یک یا چند روز از زندگی شهری و دغدغه‌های آن دور کرده و به دل طبیعت ببرد.

در روستاهای مختلف شمال می‌توانید اقامتگاه‌های بوم‌گردی مختلف را رزرو و یک سفر متفاوت را تجربه کنید.