پلنگ دره و زیبایی های آن

پلنگ دره و زیبایی های آن

شما هم امتیاز بدهید!

پلنگ دره و زیبایی های آن، آبشار پلنگ دره واقع در شیرگاه مازندران یکی از زیباترین و جذاب‌ترین مسیر‌های طبیعت‌گردی استان مازندران است. این مسیر یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های نزدیک تهران محسوب می‌شود که در روزهای گرم سال پذیرای بسیاری از گردشگران است. با گیلار همراه باشید.

پلنگ دره و زیبایی های آن

آبشار پلنگ دره در شمال شرقی شهر شیرگاه قرار دارد و یکی از زیباترین مکان‎های دیدنی این شهر به حساب می‌آید.  با سفر به این منطقه شاهد رودخانه‌ای زلال و زیبا با آبشار هشت متری و ریزش آب به حوضچه سنگی و پوشیده از خزه خواهید بود. چشمه‌های متعدد و رودخانه‌ای زیبا و تمیز با عمق کم باعث شده این مسیر برای روزهای گرم سال مقصد دلچسبی باشد. از طرفی جنگل‌های بکر و دست نخورده اطراف نیز برای گردشگران جذاب است. این جنگل‌ها جانور درنده‌خو و خطرناک ندارند. بنابراین می‌توانید مطمئن باشید خطری شما را تهدید نمی‌کند.

 • پنج دلیل اصلی برای سفر به پلنگ دره
 1. داشتن برنامه پرهیجان و ماجراجویانه
 2. لذت آب‌بازی و شنا در آب خنک رودخانه در روزهای گرم تابستان
 3. عبور از تنگه های عمیق و سرسبز
 4. لذت شیرجه و شنا در حوضچه‌های عمیق آب از بر فراز تخته سنگ
 5. آشنایی با گیاهان منطقه (پرسیاوشان، توسکا، انجیلی و...)
 • زمان سفر برای بازدید از  پلنگ‌دره چه فصلی از سال است؟

زمان مناسب برای برای دیدن پلنگ‌دره فصل بهار (از ابتدای اردیبهشت) و تابستان است. هر چند اگر می‌خواهید رودخانه‌نوردی داشته باشید روزهای گرم سال را انتخاب نمایید. گیلار در این فصول تورهای مختلفی برای بازدید از این جنگل دارد.

 • از چه مسیری به دیدن این جنگل برویم؟

برای رسیدن به این جنگل، از جاه فیروزکوه به سمت شیرگاه و سپس از آنجا به سمت روستای نفار بروید. از نفار با ماشین به مدت یک ساعت جاده خاکی (۱۳ کیلومتر) طی مسیر می‌کنید تا به پلنگ دره برسید.

 برنامه پیشنهادی گیلار برای سفر به پلنگ دره چیست؟

برای بازدید از این منطقه یک سفر یک روزه کافیست. صبح زود از تهران به سمت فیروزکوه حرکت کنید. پس از صبحانه، مسیرتان را به سمت شیرگاه ادامه دهید و از تماشای جنگل‌های سوادکوه لذت ببرید. قبل از ظهر به پلنگ‌دره می‌رسید و رودخانه‌نوردی مهیجی در رودخانه تا چشمه خواهید داشت. مسیر رودخانه مشخص، احتمال گم شدن بسیار کم است. تماشای صخره‌های پوشیده‌ شده از خزه و منظره بی‌نظیری آن، سفرتان را دل‌چسب می‌کند. حوالی بعد از ظهر به سمت تهران بازگردید تا حوالی ساعت 22 به تهران برسید.
 
 
گیلار مجری مستقیم تور پلنگدره و تورهای یک روزه می باشد، برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت گیلار مراجعه کنید و یا با شماره موبایل09107444403 (مدیر تور های طبیعتگردی) تماس بگیرید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 1402/06/20 | کد مطلب: 50
برچسب‌ها: جاذبه های دیدنی
تحریریه گیلار

عاشق سفر ، تولید محتوا • به اشتراک بگذارید:

بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
 • متن
 • نام
 • ایمیل