وبلاگ
تگ‌ها
درباره وبلاگ
به تارنمای گیلار خوش آمدید.

غذاهای محبوب ایرانی از نگاه گردشگران خارجی

ایران مهد غذاهای متنوع و خوشمزه است که برای هر سلیقه ایی غذای خوشمزه ایی دارد. گیلار در این مطلب قصد دارد شما را با غذاهایی که از نگاه گردشگران محبوب هستند آشنا کند پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید...
نوشته تحریریه گیلار | تاریخ 1402/09/22

جاذبه های برتر یزد

یزد شهری تاریخی و فرهنگی است که جاذبه های آن فهرست بلند بالایی را می طلبد. بزرگترین بافت خشتی در جهان بین دشت کویر و دشت لوت قرار دارد. گیلار در این مطلب قصد دارد شما را بیشتر با جاذبه های برتر یزد آشنا کند پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید...
نوشته تحریریه گیلار | تاریخ 1402/09/19

لباس محلی اقوام مختلف ایرانی

ایران کشوری با فرهنگ و مردمی غنی است. اقوام مختلفی در این سرزمین زندگی می کنند. هر قومی در ایران لباس مخصوص به خود را دارد. عوامل زیادی برای انتخاب این لباس ها وجود دارد. عواملی مانند آب و هوا، فرهنگ و مذهب و...

همانطور که می دانید لباس اقوام نشان از فرهنگ، تاریخ و هویت آن قوم است. گیلار در این مطلب قصد دارد شما را بیشتر  با پوشش محلی مردمان سرزمینمان آشنا کند پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید...
نوشته تحریریه گیلار | تاریخ 1402/09/13

گردشگری و انواع آن

از نظر سازمان جهانی گردشگری به مجموعه فعالیت های فرد یا افرادی که به مکانی غیر از مکان عادی خود مسافرت میکند و حداقل یک شب و حداکثر یک سال آن جا اقامت دارد و هدف آن گذراندن اوقات فراغت است را گردشگری می نامند.گردشگری سومین صنعت پول ساز جهان نیز به شمار می آید. حال آن که در برخی از کشور های در حال توسعه مانند ترکیه اولین صنعت به شمار می آید.

گیلار در این مطلب قصد دارد شما را بیشتر با گردشگری و تاریخچه آن آشنا کند پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید...
نوشته تحریریه گیلار | تاریخ 1402/09/12

چگونه میتوانیم تورلیدر شویم؟

ابتدا مطلب را با یک سوال آغاز میکنم. شناخت شما در مورد شغل تور لیدری تا چه میزان است؟ می دانید تور لیدر باید چه مهارت هایی داشته باشد؟ آیا میدانید چه راه هایی برای تور لیدر شدن پیش روی شماست؟ گیلار در این مطلب به همه ی این سوال ها پاسخ می دهد پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید...
نوشته تحریریه گیلار | تاریخ 1402/09/07

غذاهای سنتی و خوشمزه اصفهان

اصفهان شهری پر از جاذبه های تاریخی و فرهنگی است. که زیبایی آن ها چشم ها را به خود خیره می کند. هر ساله تعداد زیادی از گردشگران ایرانی و خارجی برای دیدن زیبایی های این شهر راهی اصفهان می شوند. اصفهان علاوه بر جاذبه های دیدنی فراوان غذاهای سنتی بی نظیری دارد که معروف ترین آن ها بریونی است و احتمالا اسم آن را زیاد شنیده اید. جز بریونی، اصفهان غذاهای سنتی دیگری نیز دارد که گیلار در این مطلب به آن ها می پردازد پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید...
نوشته تحریریه گیلار | تاریخ 1402/09/06

ویژگی های عینک آفتابی مناسب

همیشه توصیه شده است که برای محافظت چشم در برابر نور از عینک های آفتابی استفاده شود البته عینک آفتابی استاندارد. در بازار عینک های مختلفی با رنگ ها و طرح های متفاوتی وجود دارند که گاه قیمت های بسیار پایینی هم دارند و به راحتی در دسترس اند اما آیا این عینک ها استاندارد هستند؟ گیلار در این مطلب قصد دارد نکاتی را در مورد عینک آفتابی استاندارد با شما در میان بگذارد پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید...
نوشته تحریریه گیلار | تاریخ 1402/09/05

فلاسک و قمقمه مناسب سفر چه ویژگی هایی دارند؟

یکی از ضروری ترین و سایل برای طبیعتگردی فلاسک و یا قمقمه است. قمقمه ها برای حمل آب در مسافت های کوتاه مناسب هستند. زیرا جنس آن ها از پلاستیک است. گیلار در این مطلب قصد دارد نکاتی را در مورد قمقمه و فلاسک با شما در میان بگذارد پس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید...
نوشته تحریریه گیلار | تاریخ 1402/09/01