تور دریاچه ارواح | پاییز 1402 | قیمت و اطلاعات سفر - گیلار

تور دریاچه ارواح

برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای گیلار به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

تورهای یک روزه

تورهای چند روزه

تور دریاچه ارواح

این بار می خواهیم از دریاچه ای بگوییم که در ۱۲ کیلومتری شهر نوشهر قرار دارد و به خاطر گذشته‌های دور اسم عجیب و غریب و شاید کمی ترسناکی را به خود اختصاص داده است. اگر دلتان برای هیجان و ماجراجویی تنگ شده، بهتر است تا با یک وسیله نقلیه مطمئن بار و بندیل سفرتان را ببندید.

برای دسترسی به این دریاچه در کیلومتر ۱۲ مسیر نور به نوشهر پس از جاده ونوش، باید وارد جاده فرعی روستای چلندر و ‏صلاح الدین کلای سفلی شد و بعد از عبور از روستا به محیط بانی رسید. بعد از انجام اقدامات اداری لازم در محیط ‏بانی جاده شمالی را به طول ۱۰ کیلومتر ادامه دهید. پس از مشاهده تابلوی دشت و بند ممرز وارد جاده فرعی شوید.

این جاده ‏فرعی شما را به دریاچه بند ممرز یا همان دریاپه ارواح می رساند! شاید اول با دیدن عکس ها و اسمش ترسی بر دلتان بیفتد اما دیدنش از نزدیک خالی از لطف نیست.مردمی که امروزه اطراف این دریاچه زندگی می کنند، چیزی  از ارواح ندیده اند اما معتقدند ساکنین گذشته حتما اطلاعاتی داشته اند که این نام را برگزیدند. اما با نشستن و جستجو در سایت ها به پاسخ سوال‌هایتان نمی رسید و بهتر است خود دست به کار شوید و پا به این دریاچه مشکوک بگذارید.

طول دریاچه در حدود ۷۰۰ متر و عرض آن ۳۰۰ متر است. در درون دریاچه درختان خشک شده ای قرار دارند که منظره جالبی ایجاد کرده اند. اما به دلیل بکر بودنش باید مواظب حیوانات وحشی باشید تا مبادا خوراک آنها شوید.اگر برای اولین بار است که میخواهید به آن منطقه بروید و یا به  منطقه اشراف ندارید توصیه می کنم با یک تور مطمئن رهسپار سفر شوید، گیلار هر ساله توردریاچه ارواح را به خوبی اجرا می کند و خاطرات خوشی را برای مسافرانش رقم میزند مطمئنا با گیلار لحظات به یاد ماندنی را سپری خواهید کرد.علاوه بر دریاچه در چند کیلومتری شهر نوشهر بازاری وجود دارد که می توانید آذوقه خود را خریداری کرده و در جایی امن شب ها استراحت کنید تا در روز زیبایی های جاهای دیدنی اطراف این شهر و دریاچه را بهتر ببینید.با این اوصاف می بینید که چه هیجانی در پس این سفر انتظار شما را می کشد، پس بی معطلی سفر آخر این هفته را برای رفتن به این دریاچه برنامه ریزی کنید. زیبایی های جنگل اطراف این جای بکر را هم نباید فراموش کنید.

 

زندگی جانوری دریاچه

اطراف دریاچه ارواح به دلیل بکر بودن جنگل، میزبان جانوران وحشی زیادی است طوری که ممکن است شما در حال قدم زدن با سگ های وحشی، روباه و گراز رو به رو شوید به همین خاطر است که توصیه می شود تنها یی قدم نزنید و یا جایی نروید. خود در یاچه نیز محل زندگی آبزیانی مانند انواع ماهی‌ها و جانوران دوزیستی مانند وزغ‌ها و مارها است.

بهترین زمان رفتن به دریاچه

دریاچه در همه ی فصل ها زیباست و جذابیت خود را دارد اما مسیر دسترسی به آن در زمان بارندگی لغزنده و گلی می شود و تردد را سخت می کند، بهترین زمان برای رفتن به این دریاچه مرموز شش ماهه نخست سال است باز هم توصیه میکنم در فصل بهار قصد سفر کردید قبل از رفتن وضعیت آب و هوایی منطقه را استعلام کنید.