تور سوباتان | پاییز 1402 | قیمت و اطلاعات سفر - گیلار

تور سوباتان

برای این مقصد در حال حاضر سفری وجود ندارد چنانچه علاقمند هستید می‌توانیم به محض اضافه شدن این سفر در بین سفرهای گیلار به شما نیز خبر بدهیم!
نام
نام خانوادگی
تعداد
نفر
تلفن همراه
ایمیل

تورهای یک روزه

تورهای چند روزه

تور سوباتان 

 ییلاق سوباتان(سووتون)  یکی از زیباترین مناطق ییلاقی کشور است که در ۲۲ کیلومتری ضلع غربی شهر لیسار از توابع شهرستان تالش در استان سرسبز گیلان و  ۳۶ کیلومتری شمال غرب شهر تالش (هشتپر) و ۲۱ کیلومتری جنوب شرقی دریاچه نئور واقع شده است که از شرق به جنگلهای انبوه تالش (لیسار)، از غرب به ییلاقات اردبیل و دریاچه زیبای نئور، از شمال به رود خانه خروشان لیسار و ییلاقات خطبه سرا و از جنوب به مناطق ییلاقی آسبومار جوکندان متصل است.این شهرک زیبای ییلاقی محل سکونت صدها خانوار لیساری است که در فصول بهار و تابستان و بخشی از پائیز، در آن مسکن می گزینند. این محل از چشمه های پر آب و بسیار خنک و هوای عالی برخوردار بوده و دارای زمینهای سرسبز پوشیده از چمن است. در داخل و اطراف سوباتان گورستان های متعددی از هزاران سال پیش تا کنون وجود دارد که نشان از تاریخ و تمدن کهن این سرزمین دارد. کشف دو گور کلان سنگی در قوری دره و محله نومندانیها این ادعا را اثبات می کند. برای شناخت بیشتر سوباتان با گیلار همراه شوید.

با سوباتان بیشتر آشنا شوید

شاید حدود 10 یا 12 سال است نام سوباتان بر سر زبان ها افتاده، تا قبل از آن بسیار ناشناخته بود و دلیل بکر بودن آن نیز همین است. توجه داشته باشیم که اگر با ماشین شخصی به سمت سوباتان می روید تا قسمتی ماشین بالا میرود و بعد از آن باید نیسان و یا پاترول هماهنگ کنید که البته پاترول امنیت بالاتری دارد.

اگر شانس با شما یار باشد با توجه به شرایط آب و هوایی شما میتوانید اقیانوس ابر را ببینید.

جاذبه های سوباتان 

در سوباتان اگر شما حتی در اقامتگاه بمانید و جایی نروید هم به واسطه طبیعت بکرش لذت خواهید برد. و اما جاذبه های سوباتان شما می توانید در آنجا آبشار زیبایی به نام ورزان را ببینید و یا به جنگل های ساری داش بروید و عکاسی کنید و یا به باغ های آلوچه بروید و از دیدن آن ها حسابی لذت ببرید.

بهترین زمان رفتن به سوباتان

با توجه به اقلیم منطقه در فصل پاییز و زمستان به دلیل سرمای بیش از حد منطقه و بارش سنگین برف کسی قادر به رفتن  به سوباتان نیست بهترین زمان رفتن به سوباتان فصل بهار و تابستان است.

گیلار هر ساله تور سوباتان را  برای علاقمندان طبیعت به خوبی اجرا میکند و لحظات خاطره انگیزی را برای همسفرانش رقم میزند شما هم می توانید با مجموعه گیلار سفرکردن را تجربه کنید.